Japonya – Hayat devam ediyor…

Gürkan Genç tarafından 9 sene önce yayımlandı
2 dakikada okuyabilirsiniz

Nagoya’dan sonra kıyıdan biraz uzaklaştım. Gpse baktım Sergül’ün evine 220 km diyor.. İyi de ben niye Sergül’e 2 günde sizdeyim dedim ki? 3 gün demem gerekiyordu.

Sergül Kato ve Yoshi Kato dan bahsetmeden önce şu gazete haberlerini de sizlerle paylaşmak istiyorum. Bunlar piyasada benim yakalayabildiğim ve fotoğraflayabildiğim gazeteler. Kendi web sayfalarında da haberler geçmekte. Ayrıca japon bloglarında japonca benim turumu anlatan insanlar da var.. Haberlerde yazanların toplu özeti kısaca şu şekilde..

”Geçen sene Türkiye’den yola çıkan bisikletli Gürkan San 11 ülke geçerek Japonya’ya ulaşmayı başardı. Japonya yolculuğuna Fukuoka’dan başlayıp Tokyo’ya ilerleyen Gürkan San ilk hedefi olan Kushimoto’ya uğrayarak Türk askerlerini andı. Tüm Asya boyunca bisikletinin arkasında taşıdığı Türk bayrağını müzede sergilenmek üzere yetkililere teslim eden Gürkan San bisikletiyle tüm ipek yolunu, çölleri, dağları geçerek hedefi Tokyo’ya samurayların ilerlediği yollarda ilerliyor. Yola çıkış amacı giderek hissedilen küresel ısınmanın etkilerine karşı bisikleti insanlara sevdirmek ve her yere gidilebileceğini göstermek………..”

Yomiuri Shimbun (Tiraj 14 milyon)

The Asahi Shimbun ( Tiraj 12 milyon)

Mainichi Shimbun (Tiraj 6 milyon)

Chunichi Shimbun (Tiraj 5 milyon)

Gürkan Genç'e Destek Vermek İstiyorum!