• 2 Ocak 2019

Amasra Şehit Ahmet Telli ortaokul öğrencileri

Amasra Şehit Ahmet Telli ortaokul öğrencileri

Amasra Şehit Ahmet Telli ortaokul öğrencileri 1024 576 Gürkan Genç

Güney Amerika’da Şili’de yeni gelecek olan bisikletimi beklemeye devam etmekteyim. Bekleme süresince de pek paylaşım yapmadığımda doğrudur. Bu zamana kadar olan paylaşımlarla da gezdiğim ülkeleri güncel bir şekilde Türkçe İngilizce anlatmış, son yol anısını olarak şu yazımı da eklemişimtim.


Şili’nin başkenti Santiago’dan kuzeye doğru bisikletle giderken yaşadıklarım. Bu hızda gitmem ve bu aksiliğin olması gerekiyormuş..

Yıllar içinde teknolojinin gelişmesiyle dünyanın dört bir tarafındaki gençlere ulaşmam çok daha kolay oldu. Eskiden Türkiye’de okul okul gezer çocuklara birşeyler anlatmaya çabalardım. Şimdi dünyanın öbür ucundan ülkemizdeki bir köy okuluna bağlanıp internet üzerinden akıllı tahtalar aracılığı ile konuşmalar yapabiliyorum. Bu gerçekleştirdiğim konuşmaların çoğunu da siz takipçilerimle paylaşmıyorum. 9 yıldır dünyanın dört bir yanında gönülden severek yaptığım bir çalışmadır.

Bu mektupları yazan genç arkadaşlarım, hayat serüveninize gerçekleştirebileceğiniz ufak hayallerle başlayın, sonrasında daha büyük hayallere doğru adımlar atın. Eğer sizler bu hayallerinizi yapabileceğinize inanıyorsanız, başkalarının dedikleri önemsiz kalacaktır. Bu güzel mektuplarınızdan, düşüncelerinizden dolayı çok teşekkür ederim. Size küçükte olsa bir bilgi aktarımı yapmış ve bir şeyler öğrettiysem ne mutlu bana. Gözlerinizden öperim. Tuğba öğretmeninize çok teşekkür ederim
İzzet Can 7 / A

Merhaba benim adım izzet Can. Biz, sizi görüntülü aradığımızda çok beğendim. Mesela gezdiğiniz yerleri gördüğünüz manzaraları falan çok çok beğendim. İleride büyünce bende siz gibi bisiklet ile Türkiye’yi turlamak ve tamamlayıp dünyayı gezmeyi planlıyorum.

Benimde bisikletim var. Markası LIMIT bisikletleri çok severim bisikletim bozulunca içime halsizlik geliyor duramıyorum. Böyle işte hayat….

Size tekrardan çok çok selamlar kendine iyi bak GÜRKAN Abi

7/ A sınıfı Şehit Ahmet Telli Ortaokulun Sevgilerimle

Ahmet Korem 7 / A

Sevgili Gürkan Abi Sizi ilk tanıdığımda Sınıfça izlemiştik. Size Soru soramamıştım çünkü utanmıştım. Bize komik yaşadığınız şeyleri ern çok onu sormuştum. Çok dikkatimi çekmişti. İnşallah dünya turunu tamamladığında ödüller kazanırsın. Amasra’ya gelince tanışırız

Görkem Karacık 7 / A

Sevgili Gürkan Abi ;

Bize Cuma günü yaptığımız sunumda bize bir çok bilgi öğrettiniz. Ben büyünce senin gibi bisikletçi olacağım bu isteği sizi tanıyınca kazandım inşallah türkiyeye gelince ya ben sizin yanınıza geleyim yada siz benim  yanıma gelin şimdilik bukadar gürkan abi görüşürüz

Mert Özcan 7 / A

Sizin sayenizde fas’da nasıl çay içildiğini öğrendim. Nasıl zayıfladınız çünkü banada lazım J ben size bir soru sormuştum yeşil yazılı kazağım vardı sorduğum soru türk takımlarından hangisini tutuyorsunuz? Siz FENERBAHÇE  demiştiniz ben o zaman çok sevinmiştim bisikletinizi kıran kaynakçıya selam söyleyin J

Sude Telli 7 / A

Merhaba abi benim adım Sude. Sizi en başta hiç tanımıyordum. Tuğba öğretmen sayesinde sizi tanıdım. Siz dünya şampiyonu olmayı hak ediyorsunuz. Sizinle ilk görüntülü konuştuğumuzda çok heyecanlıydım, biraz da utangaçtım. Sizi gerçekten çok sevdim. O görüntülü konuştuğumuzda, sizi dinlemiştim. Benim dikkatimi en çok, hedefinizi pes etmeden gerçekleştirdiğiniz dikkatimi çekti. Ben de sizin gibi hedefimin peşinden gideceğim. Siz nasıl bisikletçi hedefinizi gerçekleştirdiğiniz gibi bende ressam hedefimi gerçekleştireceğim. Size teşekkür ederim.

Ceren Duru kaya 7 / A

Sevgili Gürkan Abi. Ben görüntülü konuşmada olan Ceren Duru Kaya. Belki onca kişi arasında beni hatırlaman çok zor olacaktır. Hatta benim orada olduğumdan haberin bile yoktur. Ama ben seni hatırlıyorum. Hatta hayatım boyunca hiç unutmayacağım. Ha bu arada senin anlattığın bazı anılarından biri çadırının yanında aslan olması, bağrınca korkman beni hayli güldürmüştü. Birde çadırın dışında ama atında yatan yılan. Gerçekten çok ürkütmüştü beni. Zebra görmeniz, deve görmeniz. Hatta ben size “Gittiğiniz yerlerdeki insanlara nasıl güveniyorsunuz” diye sordum ve siz de bana “Kimse kötü ağırladık yabancı insanı demek istemez ve bana bu durumda iyi davranırlar” dediniz. Biri sordu “Yemeklerin hepsini seviyormusunuz” diye Sizde  “Yemek seçmek gibi bir şansım yok” diye verdiniz. Herneyse daha fazla yazmayayım en iyisi. Sizi seviyorum ve buarada Türkiye’ye geldiğinizde üniversiteme beklerim. Öyle söylemiştiniz. Sizi seviyorum görüşmek üzere.

Onur Ege Arıcıoğlu 7 / A

Abi senin sayesnde sorularımın cevabını ve bir sürü şey öğrendim. Örneğin Kamp kurarken yemekleri bırakmayacağımızı öğrendim. Örneğin bir program vardı bisikletçileri davet etme bunları öğrendim. İnşallah bir gün yolunuz buralara düşerve gelirsiniz ve dört gözle bisiklet hediyeli sorularınızı bekliyorum. Kendinize iyi bakın dikkat edin yine taşlamasınlar. Sevgilerle

Yusuf Emre Gürgün 7 / A

Gürkan abi ben seni Amasradaki Tuğba öğretmenden tanıyorum bu mektubu tüm arkadaşlarımla yazıyorum. Sizin bize verdiğiniz bilgilendirmeler için teşekkür ederim. Görüşmek üzere Gürkan abi.

Anıl Dalgıran  7 / A

Sevgili Gürkan Genç

Sizden bunları öğrendiğim Japonya da bir tane dal kıranları hapishaneye atarlar o yüzden Japonya da bikiler ve ağaçlar çok güzel yeşiller ve bunu da öğrendim hayvanlar sağ sol bakarak gidince “bu kim lan” diyeceklerini anladım. Ben de bisikletle geziyorum en azla bisikletle 40 ya da 30 km gittim. Sizi seviyorum. Size kolay gelsin. Hayırlı işler.

Gülsüm Yılmaz 7/A

Merhaba Gürkan abi benim adım Gülsüm. Ben Tuğba öğretmenin öğrencisiyim. Anlattığınız şeylerden çok etkilendim. Özellikle bir fille karşılaşmışınız ve çadırınızın yanına bir hayvan gelmesi beni çok şaşırttı. Bize verdiğiniz bilgiler sayesinde çok şey öğrendim size teşekkür ederim.

Melike Özmen 7/A

Sevgili Gürkan Abi

Seninle Yayın yaptığımızda Çinliler veya Japonlar ne demiştin.

“Hatta sizde kedi, köpek, ve domuz hariç her şeyi yerim dediğinizde size karafatma getirmeleri beni çok güldürmüştü. Onu yemenizde ayrıca midemi bulandırmasına sebep olmuştu. Ayrıca bizim sınıfta bir arkadaşım bana dut ağacına çıktığımda sırtım kaşınıyordu dedi. Sonra elime sırtıma bir koydum elime karafatma geldi deyince ben gülme krizine girdim.Ve sınıfta en çok soru soran bendim. Sizi yorduğum için özür dilerim ama ilk utanacağımı düşünüyordum ama sizi soru yağmuruna boğdum galiba J Ve büyüyünce bisikletle dünyayı gezmek isteyen benim kuzenimdi. O yayında sizi yormama rağmen sorularımı cevapladdığınız için çok teşekkür ederim. Görüşmek üzere

Mehmet Can 7 /A

Sizden soğuklarda -30 derecede geçirirken kurtulduğunu gördüm, sizden gezdiğin yerleri örendim.

Sizden yemeğinizi çaldığını öğrendim. Türkiye geldiğinden Türkiye bakanı olacakmışsınız bu sizi çok sevindirdi. Sizin gördüğünüz manzaraları beğendim.

Benim bisikletim carnano bisikleitm var. Ben çok severim bisikletimi sende sevmelisin Gürkan abi. İyi gezinler Hiçbirşey olmadan Türkiye’ye sağlıkla gelin Gürkan abi

Ekin Kundak 7/A

Sevgili Gürkan Abi

Ben size çok teşekkür ederim. Bize yeni yeni bilgiler kattığınız için. Bana en çok komik gelen hikayeni Karadenizlilerle İngilizce konuşmanız. Ayrıca benimle konuşmayı kabul ettiğiniz için çok sevindim. Bizimle görüşmeyi etmeyede bilirdiniz. İnşallah ileride yine görüşürüz.

Mert Kerem Özdilkural 7 / A

Bize o bilgileri verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Ben Zaten bisiklet sürmeyi seven birisiyim. Amas sizin bilgilerinizden sonra bende bisikletle dünya’yı gezme hevesi çıktı. Size tekrardan çok teşekkür ederim.

Aleyna Yalçın 7 / A

Sevgili Gürkan Abi çok eğlenceli bir insansın. Bizimle konuştuğun için teşekkürler. Bende bir gün senin gibi olmak istiyorum. İnternet sitene baktım. Ve gerçekten çok şey öğrendim. Seni takip ediyorum.

Sorulan sık sorulara bile usanmadan cevap veriyorsun. En çok ilgimi çeken ise çöller oldu. Çektiğin videoları izledim ve hiç sıkılmadım. Seninle tanıştığıma çok sevindim.

Cem Uzun 7 / A

Sevgili Gürkan Abi

Geçen hafta bizim ile yaptığınız Telekonferans yayını sayesinde bir çok bilgi edindim. Bunlardan biri Türkiye’nin konumunun ve Türkiye’ye benzer olan ülkeler hakkında bilgi aldım ve bu bir sürü bilgiden sadece biriydi bizim ile yaptığın konuşma için teşekkür ederim. Sevgilerimle Cem

İlayda Şebnem Durgun 7 / A

Sevgili Gürkan Abi

Bize anlattığınız, bize kattığınız her şey için çok teşekkür ederim inşallah sizi de çok yormamışızdır. Her şey için size çok teşekkür ederim.

Ceren Koçer 7 / A

Sevgili Gürkan Abi

Gürkan abi senin sayende birçok şey öğrendim. En tehlikeli hayvanların aslında çok tehlikeli olmadığını. Komik anılarınızı da çok sevdim. Sizin sayenizde yeni bilgiler öğrendim teşekkür ederim.

İbrahim Dalgıç 7 / A

Sevgili Gürkan abi sen bize bisikletle ilgili bir şeyler öğretin sana çok teşekkür ederim. Bizi en çok Fenerbahçeli olman sevindirdi. Sana teşekkürler.

Barbaros Tun Dalkıran 7 / A

Gürkan Abi

Tuğba öğretmenin açtığı yayında bisikletle daha çok binmeye başladım. Yaşadığınız komik olaylara çok gülmüştüm. Sizi seviyorum bizimle canlı sohbet ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Sevgilerimle.

Muhammet Eren Yalçın 7 / A

Merhaba benim adım Muhammet eren . Cuma günü olan canlı yayında çok şey öğrendim. Hem sizin maceralarınızı çok beğendim. İnşallah 2. Dönemde tekrar canlı yayında konuşuruz. Görüşürüz.

Muhammet Dalğıç 7 / A

Sevgili Gürkan abi bizimle canlı konuştuğunuz için sizden teşekkür ederim sizin sayenizde yırtıcı bir hayvandan kaçmayıp olduğumuz yerde duracağımızı anladım. Size çok teşekkür ederim .

Nisa Özmen 7 / A

Sergili Gürkan Abi;

Sizinle geçen Cuma canlı olarak konuşmuştuk. Senden çok şey öğrendim. Deneyimli ve iyi birisin. Mesela bir ülkede dal koparmanın cezası varmış, Doğaya çok özen gösteriyorlarmış

Ben sizin adınızı ve ve sizi müzik öğretmenimizden tanıdım. Ben sizi tanıdıma çok memnun oldum. Şu anda müzik dersindeyiz. Seni çok seviyoruz.

Damla Yalçın 7 / A

Sevgili Gürkan Abicim

Sizimle tanıştığım için çok mutluyum. Bize gezdiğiniz yerleri anlattığın için size çok teşekkür ederim. İlginç komik  üzüczü zamanlarınız olmuşsa da siz pes etmemişsiniz. Bu konuda sizi örnek alacağım. Sizi çok seviyorum.  Umarım dünyayı gezmeye devam ederken başınıza kötü bir iş gelmez. Sevgilerle…

Nisanur Tuna 7 / A

Sizinle canlı görüşme yapmak için öğrendiğimiz teknoloji ile ilgili bilgiler ve sizinle görüştükten sonra  sizden öğrendiğim bilgiler bana çok katkı sağladı.

Siz hem okuyarak, hem gezerek öğreniyorsunuz. Bana göre gezmek ve okumak çok güzel bir şans. Ben şimdilik okumak dışında bir şey yapamıyorum. Yani geziyorum ama daha Dünya’yı gezme şansım olmadı.

Bize öğrettin şeyler için teşekkürler

İzzettin Güneş 7 / A

Sevgili Gürkan Abi ,

Geçen ki yayında sizin sayenizde bir çok bilmediğim yeni bilgi öğrendim. Bana öğrettiğiniz bilgiler dikkatimi çok çekti Sizin sayenizde öğrendiğim bilgiler bana çok ilgin. Geldi. Sayenizde birçok bilgi öğrendim.

Bana verdiğiniz bilgiler için size çok teşekkür ederim.

Ayşegül Akgün 6/A

Sevgili  Gürkan Abi

Nasılsın! Şimdi nereyi geziyorsun. Şu an Güney amerikadamısın. En sevdiğiniz yer Türkiyeymiş Herkes adına teşekkür ederim. Şuan bisikletim yok  aldığımızda dünya turuna çıkmak istiyorum Ama Annem Babam bana bisiklet almıyor dünya turuna turuna çıkmama izin vermiyorlar. Gülle Güle gürkan genç. Buralarda bisiklet yolu yok ama Boluda var.

Semanur Özalan 6 /A

Sevgili Gürkan Genç

56 yer gezmiş olmana çok şaşırdım. Seninle konuşmak güzeldi. Hiç hasta olmamanda şaşırtıcı. Bende siz gibi heryeri gezmek isterdim çok şanslısınız.  Sevgilerimle

Sude Özdemir 6 /A

Gürkan abi sizinle görüştüğümüzde çok mutlu odum. Sizin anlattıklarınız çok ilgimi çekti özellikle de dinamo o dikkatimi çok çekti Size bir sorum var. Çadırınızın bir yeri kırıldığında nasıl tamir ediyorsunuz?

Gökhan Güneş 6 / A

Sevgili Gezgin Gürkan Abi

Seni dinleyince  hayallerin sabırla ve vazgeçmemekle olduğunu göndüm. Belki büyünce senin gibi olurum senin anlatıklarını örnek aldım. Ufkum açıldı emin ol bende bisiklet  gezgini olucam veya spor bakanı. Senin gezdiğin yerlerden en fazla japonyanın kültürünü beğendim. Bisiklet tutkum gelişti. Şimdilik sevgiler . Tuğba öğretmenin sayesinde sana ulaştım .

İbrahim Şarlak

Öncelikle başın sağ olsun. Okulumuzla yaptığın görüşmede ben yoktum . Ama seni azda olsa tanıyorum. Seni gerçekten seviyorum. Kıtaları, ülkeleri geziyorsun. Gerçekten çok cesursun. Senin yanında olmak çok isterdim. Hatta senin sayende gezme merakım başladı. Sana çok teşekkür ederim.

Onur Erkaraca 6 / A

Seninlekonuştuktan sonra bir işe başlamadan önce hedef koymayı öğrendim. Ve onu başarmak için çok çalışmamızı öğrendim bir bisikletçi olmak için her türlü zorlukları göze alıcağımızı hayvanlardan korkmamamız gerektiğini anladım. Ormanlarda hayvanlarla dost olabileceğiz olmasak içimizdeki korkuyla hayvanlar bize sardırabilecek senin konuşmalarından  önümüze bir hedef koyacağımı  ve yazıda anlattıklarımından senin maceraların  çok olmuş bende macera yaşamak istiyorum Güle Güle Gürkan abi

Yağmur Alper  5 / A

Sevgili Gürkan Abi

Senin instagram hesabını takip ediyorum ve canlı yayınlarına katılıyorum. Sen cok ıyı bır insansın. Okulda yaptığımız canlı yayında bende vardım ve en çok kpmiğime giden  karafatma yedim demendi çok komiğime gitmişti. Ben de senin gibi dünya turu yapmak isterdim. Seni çok seviyorum . Bende en çok Kanada’ya gitmek isterdim. İyi ki varsın senin sayende bir çok şey öğrendim..

Yaren Makara 5 /A

Merhaba Gürkan abi beni en çok korkutan şey Nasıl tutuklandın ve Nasıl Akrep soktu. Aslında ben başka bir şey bekliyordum ama sandığım gibi çıkmadı. Nasıl bekliyordum kaslı bekliyordum bir de şu çadırının altından nasıl yılan çıktı ben ona çok şaşırdım ben tutuklanma ve akrep sokma hikayesine çok kafam karıştı aklıma takıldı ama canını sıkma. Bir de görüntülü konuşurken orası öğlen di burası akşam oluyordu.

Gamze Karanfil 5 / A

Sevgili Gürkan Genç

Siz önce nereye gittiniz ve ilk yediğiniz yemek ne olduğunu öğrenince çok şaşırdım. İlk gzdiğiniz şehir nasıldı ve nasıl bir duygu hisetin  mutlumuydun üzgünmüydün?

Ayşenur Demir  5 /A

Sevgili Gürkan Genç…

Ben seni çok sevdim. Keşke bende sizin gibi dünyayı gezebilsem. Teşekkür ediyorum çünkü siz bilgisayardan birşeyler anlatırken azda olsa zihnimde biraz canlandı. Komik şeylerinizi hatırladım şimdi. Hani iki kişiye yol soracaktınız. Siz İngilizce sorduydunuz onlara, onlarda sizi İngiliz sanmıştı.

Beni en çok şaşırtan orada Atatürk lisesi olmasıydı.

Privacy Preferences

When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in the form of cookies. Here you can change your Privacy preferences. It is worth noting that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we are able to offer.

Click to enable/disable Google Analytics tracking code.
Click to enable/disable Google Fonts.
Click to enable/disable Google Maps.
Click to enable/disable video embeds.
Web sitemiz, esas olarak 3. taraf hizmetlerinden gelen çerezleri kullanmaktadır. Çerezleri kullanmamızı kabul etmelisiniz.